קהל היעד ושלבי הלימוד

הלימודים בכל תכניות CBT אינטגרטיבי מיועדים עבור אנשי טיפול ממגוון המקצועות המוכרים על ידי איט"ה: פסיכולוגים, פסיכיאטרים, עו"סים, מטפלים בהבעה ויצירה, יועצות חינוכיות, מרפאים בעיסוק, רופאי משפחה ואחיות פסיכיאטריות, במטרה שכל אחד יעסוק בטיפול קוגניטיבי התנהגותי בתחום הכשרתו ועיסוקו. 
 

כללי

התוכנית בנויה על פי דרישות האגודה האירופאית לטיפול קוגניטיבי-התנהגותי ומאושרת ומוכרת על ידי איט"ה ובחסות החוג לפסיכולוגיה, אוניברסיטת חיפה . על-מנת לאפשר התנסות ולמידה ממשית התוכנית אינה בנויה כתוכנית טעימות, אלא בנויה באופן מעמיק הנשען על תרגול רב. 
המפגשים הינם חד שבועיים ובנויים משלושה חלקים: לימוד, תרגול בין חברי הקבוצה ולאחר הסמסטר הראשון גם הדרכה לימודית במתכונת קבוצתית.  

בחיפה הלימודים נערכים בימי רביעי / חמישי בשעות הבוקר. 

במכללת עמק יזרעאל הלימודים מתקיימים בימי שלישי בבוקר. 

בבני ברק- לימודי גברים בימי שלישי אחה"צ ולימודי נשים בימי שלישי בבוקר.

בסכנין- לימודים בימי ראשון בבוקר.

אונליין- פעמיים בשבוע יום שני בבוקר ויום חמישי בערב

שלב א' של התכנית הינו השנה הראשונה הכוללת לפחות 150 שעות לימוד ומזכה את המסיימים בתעודה רשמית מטעם איט"ה (שלב א' בפסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית). שנה זו מקנה את הידע והשליטה הבסיסית בגישה הקוגניטיבית-התנהגותית. בשלב זה נעסוק בהבנת התאוריה הקוגניטיבית-התנהגותית ונתרגל את השיטות הטיפוליות שנגזרות מהבנה זו. נתמקד במעבר של המטפל לעמדה אקטיבית וביצירה של מרחב תנועה וחקירה המשותף למטפל ולמטופל. כמו כן, נעסוק בתכנון התערבות טיפולית ונתמקד בתרגול של השיטות  הטיפוליות כדי לא להשאירן תאורטיות. המיקוד בשנה זו יהיה בטיפול בהפרעות חרדה, הפרעות אפקטיביות ו-OCD.

שלב ב׳

תכנית ההכשרה בחיפה מתנהלת בימי רביעי וחמישי בבוקר (לבחירה) בבית הכט שבמרכז הכרמל ומתקיימת בשני מסלולי לימוד: מסלול אחד עבור מטפלים שעוסקים בפסיכותרפיה בגישה דינאמית או בגישות אינטגרטיביות, המעוניינים ללמוד לעומק את הגישה ההתנהגותית קוגניטיבית, הן לצורך העשרת נקודות המבט התיאורתיות והן לצורך הרחבת אפשרויות ההתערבות הטיפולית. מסלול זה מיועד עבור פסיכולוגים, פסיכיאטרים, עו"סים ומטפלים באמנות.

מסלול שני מיועד לאנשי מקצוע המעוניינים ללמוד, להכיר לעומק וליישם את הגישה הקוגניטיבית התנהגותית בתחום עיסוקם. מסלול זה מיועד עבור יועצות חינוכיות, מרפאים בעיסוק, דיאטניות קליניות, רופאי משפחה ואחיות פסיכיאטריות. הן תוכן הלימודים והן המרצים שמלמדים זהים בשני המסלולים.

בשנה ב' התכנית מציעה מגמת מבוגרים ומגמת ילדים 

תכנית ההכשרה בחיפה

עבור תלמידי השנה השניה-

אפשרות להשתלב כמטפלים בפרויקט

 חדש 

קורסים יחודיים לבחירה

- טיפול בילדים-מסלול שנתי

- הכשרה בביופידבק
-
ACT למתקדמים
-
היפנוזה

- טיפול ממוקד רגש

לפרטים הקלק כאן

תכנית ההכשרה במכללה האקדמית עמק יזרעאל

תכנית ההכשרה במכללה האקדמית עמק יזרעאל מתנהלת בימי שלישי בבוקר ומתמקדת בטיפול בילד, נוער והדרכת הורים. מסלול לימודים זה מלווה ע"י סיווני רותם, MSW מומחית ב CBT, אשר משמשת כאחראית אקדמית ומלווה את התלמידים בכל ימי הלימודים על מנת לאפשר רצף לימודי והתפתחותי מיטיב.   

לפרטים הקלק: חוברת מידע

תכנית ההכשרה בבני ברק 

תכנית ההכשרה בבני ברק פועלת עבור האוכלוסייה החרדית. התכנית מתנהלת במכללה החרדית להכשרה מקצועית (רחוב יהושע בן נון 2) וכוללת מסלול לימודים לגברים - בימי שלישי אחה"צ ומסלול לימודים לנשים- בימי שלישי בבוקר. תכנית זו מתנהלת עם מיטב המרצים ועומדת בסטנדרטים הגבוהים של ביה"ס CBT אינטגרטיבי. הרישום והתשלום לתכנית זו נעשה ע"י המכללה החרדית להכשרה מקצועית. 

תכנית ההכשרה בסכנין

תכנית ההכשרה בסכנין מתנהלת במכללה להכשרת עובדי הוראה ונועדה לשרת את האוכלוסייה הערבית שגרה באזור. הלימודים מתנהלים בימי ראשון בבוקר ומיועדים לאנשי טיפול בלבד. התכנית מתנהלת עם מיטב המרצים של CBT אינטגרטיבי ועומדת בסטנדרטים הגבוהים.

להרשמה לחץ כאן 

תכנית ההכשרה אונליין בשיתוף לימוד קרוב

תכנית ההכשרה CBT אינטגרטיבי אונליין נערכת פעמיים בשבוע - יום שני בבוקר 9:00-11:15 ויום חמישי בערב 20:30-22:00. יחד עם זאת, קיימת האפשרות לצפות בהקלטות המפגש בזמן שנח לך! בכדי שהמעבר ללמידת אונליין יהיה לא פחות ממצוין, את ההיבטים המקוונים של התכנית תלווה הפסיכולוגית הקלינית גילי אגר, המקימה והמנהלת של 'טיפול קרוב' ו'לימוד קרוב', אשר הנה בעלת עשר שנות ניסיון בהכשרת מטפלים ומרצים לעבודה בוידאו וכן ביעוץ למרפאות ומוסדות בעת המעבר לעבודה אונליין. 
לתפיסתה, המעבר לוידאו הן כמטפל והן כמרצה אינו מסתכם בכך שמדליקים את המצלמה ו"ממשיכים כרגיל". 
ישנו ידע עשיר הקשור להבנת הSetting בטיפול מרחוק, כמו גם להתמקמות מול מצלמה, לסוג הקשר הנוצר בוידאו ולהיבטים תיאורטים ומעשיים נוספים. 
את ההיבטים התיאורטים והמעשיים הללו תלמד גילי בתכנית ביחידה נרחבת אשר תתן לכם את כל הכלים הדרושים על מנת ליצור קשר מיטיב בוידאו ולטפל בוידאו בצורה הבטוחה, האתית המקצועית והיעילה ביותר. 
בנוסף לכך,  תכשיר גילי את מרצי התכנית כך ששיעורי הוידאו ירגישו חיים ויאפשרו מעורבות גבוהה של התלמידים בזמן השיעור ומחוצה לו, תוך היכרות עם כלים שונים המותאמים ללמידה וליצירת קהילה מקצועית מרחוק. 
בתהליך מקביל, יחוו התלמידים את הקשר המיטיב מרחוק עם המרצים ועם שאר התלמידים, וכך בנוסף  ללמידה הפורמאלית על נושא הטיפול בוידאו, יצברו ניסיון חוויתי בשימוש נכון במדיום זה.

לפרטים נוספים

 כל הזכויות שמורות לאיתי אדרס   עיצוב: תמר וודקוק 

צילום רקע: מרכז להבה טירת כרמל מאלבום משפחת תמרה פוקין, מתוך אתר פיקיויקי

-התכנית באישור האגודה הישראלית לטיפול התנהגותי קוגנטיבי איט"ה ובליווי אקדמי של החוג לפסיכולוגיה, אוניברסיטת חיפה