top of page

כללי

התוכנית בנויה על פי דרישות האגודה האירופאית לטיפול קוגניטיבי-התנהגותי ומאושרת ומוכרת על ידי איט"ה ובחסות החוג לפסיכולוגיה, אוניברסיטת חיפה . על-מנת לאפשר התנסות ולמידה ממשית התוכנית אינה בנויה כתוכנית טעימות, אלא בנויה באופן מעמיק הנשען על תרגול רב. 
המפגשים הינם חד שבועיים ובנויים משלושה חלקים: לימוד, תרגול בין חברי הקבוצה ולאחר הסמסטר הראשון גם הדרכה לימודית במתכונת קבוצתית.  

בחיפה הלימודים נערכים בימי רביעי / חמישי בשעות הבוקר. 

בטבעון הלימודים מתקיימים בימי שלישי בבוקר. 

בסכנין הלימודים מתקיימים בימי ראשון בבוקר.

אונליין-  יום חמישי בבוקר ותרגול בקבוצה קטנה בשלישי או רביעי לפי בחירה

קהל היעד ושלבי הלימוד

הלימודים מיועדים עבור אנשי טיפול ממגוון המקצועות בעלי תואר שני המוכרים על ידי איט"ה: פסיכולוגים, רופאים, עו"סים, מטפלים באמצעות אמנות, יועצות חינוכיות, מרפאות בעיסוק, אנשי סיעוד ועוד. מטרתנו היא שכל איש מקצוע יעסוק בטיפול הקוגניטיבי התנהגותי בתחום הכשרתו, מקצועו ועיסוקו.

לצוות התכנית שמורה הזכות לאשר/ לא לאשר קבלת המועמדים לתכנית על בסיס נתונים ומידע שיימסרו להם ולפי שיקול דעתם הבלעדי.

שלב א' של התכנית הינו השנה הראשונה הכוללת לפחות 150 שעות לימוד ומזכה את המסיימים בתעודה רשמית מטעם איט"ה (שלב א' בפסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית). שנה זו מקנה את הידע והשליטה הבסיסית בגישה הקוגניטיבית-התנהגותית. בשלב זה נעסוק בהבנת התאוריה הקוגניטיבית-התנהגותית ונתרגל את השיטות הטיפוליות שנגזרות מהבנה זו. נתמקד במעבר של המטפל לעמדה אקטיבית וביצירה של מרחב תנועה וחקירה המשותף למטפל ולמטופל. כמו כן, נעסוק בתכנון התערבות טיפולית ונתמקד בתרגול של השיטות  הטיפוליות כדי לא להשאירן תאורטיות. המיקוד בשנה זו יהיה בטיפול בהפרעות חרדה, הפרעות אפקטיביות ו-OCD.

שלב ב׳

תכנית ההכשרה בחיפה

תכנית ההכשרה בחיפה מתנהלת בימי רביעי וחמישי בבוקר (לבחירה) ומתקיימת בשני מסלולי לימוד: מסלול אחד עבור מטפלים שעוסקים בפסיכותרפיה המעוניינים ללמוד לעומק את הגישה ההתנהגותית קוגניטיבית, הן לצורך העשרת נקודות המבט התיאורתיות והן לצורך הרחבת אפשרויות ההתערבות הטיפולית. מסלול זה מיועד עבור פסיכולוגים, פסיכיאטרים, עו"סים, קרימינולוגים קליניים ומטפלים באמנות.

מסלול שני מיועד לאנשי מקצוע המעוניינים ללמוד, להכיר לעומק וליישם את הגישה הקוגניטיבית התנהגותית בתחום עיסוקם. מסלול זה מיועד עבור יועצות חינוכיות, מרפאים בעיסוק, דיאטניות קליניות, רופאי משפחה ואחיות פסיכיאטריות.

תכנית ההכשרה בטבעון

עבור תלמידי השנה השניה-

אפשרות להשתלב כמטפלים בפרויקט

 חדש 

קורסים יחודיים לבחירה

- טיפול בילדים-מסלול שנתי

- הכשרה בביופידבק
-
ACT למתקדמים
-
היפנוזה

- טיפול ממוקד רגש

לפרטים הקלק כאן

תכנית ההכשרה במרכז ההנצחה בטבעון מתנהלת בימי שלישי בבוקר ומתמקדת בטיפול בילד, נוער והדרכת הורים. מסלול לימודים זה מלווה ע"י סיווני רותם, MSW מומחית ב CBT, אשר משמשת כאחראית אקדמית ומלווה את התלמידים בכל ימי הלימודים על מנת לאפשר רצף לימודי והתפתחותי מיטיב.   

לפרטים הקלק: חוברת מידע

תכנית ההכשרה בסכנין

תכנית ההכשרה בסכנין מתנהלת במכללה להכשרת עובדי הוראה ונועדה לשרת את האוכלוסייה הערבית שגרה באזור. הלימודים מתנהלים בימי ראשון בבוקר ומיועדים לאנשי טיפול בלבד. התכנית מתנהלת עם מיטב המרצים של CBT אינטגרטיבי ועומדת בסטנדרטים הגבוהים.

לחוברת המידע לחץ כאן

תכנית ההכשרה אונליין בשיתוף לימוד קרוב

תכנית ההכשרה CBT אינטגרטיבי אונליין נערכת ביום חמישי בבוקר 9:00-12:15  קיימת האפשרות לצפות בהקלטות המפגש בזמן שנח לך! בנוסף, יתקיימו מפגשי תרגול והדרכה בקבוצות קטנות - בהן הנוכחות חובה. קבוצות אלו יתנהלו בימי שלישי/רביעי בוקר /ערב לפי בחירה.

בכדי שהמעבר ללמידת אונליין יהיה לא פחות ממצוין, את ההיבטים המקוונים של התכנית תלווה הפסיכולוגית הקלינית גילי אגר, המקימה והמנהלת של 'טיפול קרוב' ו'לימוד קרוב', אשר הנה בעלת עשר שנות ניסיון בהכשרת מטפלים ומרצים לעבודה בוידאו וכן ביעוץ למרפאות ומוסדות בעת המעבר לעבודה אונליין. 
לתפיסתה, המעבר לוידאו הן כמטפל והן כמרצה אינו מסתכם בכך שמדליקים את המצלמה ו"ממשיכים כרגיל". 
ישנו ידע עשיר הקשור להבנת הSetting בטיפול מרחוק, כמו גם להתמקמות מול מצלמה, לסוג הקשר הנוצר בוידאו ולהיבטים תיאורטים ומעשיים נוספים. 
את ההיבטים התיאורטים והמעשיים הללו תלמד גילי בתכנית אשר תתן לכם את כל הכלים הדרושים על מנת ליצור קשר מיטיב בוידאו ולטפל בוידאו בצורה הבטוחה, האתית המקצועית והיעילה ביותר. 
בנוסף לכך,  מכשירה גילי את מרצי התכנית כך ששיעורי הוידאו ירגישו חיים ויאפשרו מעורבות גבוהה של התלמידים בזמן השיעור ומחוצה לו, תוך היכרות עם כלים שונים המותאמים ללמידה וליצירת קהילה מקצועית מרחוק. 
בתהליך מקביל, יחוו התלמידים את הקשר המיטיב מרחוק עם המרצים ועם שאר התלמידים, וכך בנוסף  ללמידה הפורמאלית על נושא הטיפול בוידאו, יצברו ניסיון חוויתי בשימוש נכון במדיום זה.

לפרטים נוספים

bottom of page